Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Конспекти уроків

Цикл уроків за темою "Казки народів світу" 5 клас
[ Викачати з сервера (3.48 Mb) ] 20.03.2016, 08:49

ЦИКЛ УРОКІВ ІЗ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ. КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ.   5 КЛАС

Урок №1

Тема. Індійська народна казка «Фарбований шакал»

 

Мета: ознайомити учнів зі змістом  казки, розвивати навички самостійного опрацювання тексту, вчити аналізувати вчинки героїв, мислення, розвивати навички  усного малювання, переказу, виразного читання, акторські здібності,    зв’язне мовлення,   творчого сприйняття тексту; виховувати високі моральні якості учнів.

Обладнання: текст казки,  ілюстрації до неї, таблиця для компаративного аналізу для кожного учня.

Тип уроку: комбінований

 

Хід уроку

 

І.  Мотивація навчальної діяльності школярів.

 Оголошення теми й мети уроку.

Учитель. Навряд чи знайдеться серед нас хтось, хто б не любив слухати казки, читати їх, мріяти про чарівні речі, казкові пригоди й дива. Лише на перший погляд, казка — забава й розвага для малечі. Але й дорослі можуть знайти в народних казках багато повчального для себе, у чому ми переконаємося, ближче, познайомившись з індійською казкою «Фарбований шакал» (учні записують тему уроку в зошиті).

 

Пояснення епіграфу                  Заглядає в шибку казка сивими очима,

                                                   Материнська добра ласка в неї за плечима.

                                                                             В. Симоненко

II. Актуалізація опорних знань

1. Евристична бесіда

-Що таке  народна казка? (Усна народна оповідь про вигадані події)

-На які види за змістом поділяються казки? Чарівні, про тварин, соціально – побутові)

-З яких частин складається казка (Зачин, основна частина, кінцівка)

 

IV. Сприйняття й засвоєння нового матеріалу

1. Словникова робота.

 

Шива – давньоіндійське божество. Втілення руйнівного начала Всесвіту.

Брахман -  в індійській релігії: космічне духовне начало, що є основою всього сущого.

Раджа – індійський титул можновладця,  князя або царя.

2. Ознайомлення з текстом індійської народної казки «Фарбований шакал»

Учитель Казки про тварин уважаються найдавнішими, бо раніше люди жили серед природи, тож їх існування часто залежало від вдалого чи невдалого полювання на диких тварин. Інколи тварин навіть обожнювали, складали про них легенди й казки. зі змістом однієї такої казки ми познайомимося зараз.

3. Короткий переказ казки (фронтальне опитування)

4. Складання плану до казки  (запис плану в зошит)

І. Життя Шакала до пригоди в місті.

ІІ. Чудове перетворення.

ІІІ. Царювання Шакала в лісі.

VI. Виявлення правди.

5. Робота з текстом твору.

  • Знайдіть і зачитайте в тексті уривок, де ми вперше зустрічаємось з шакалом. Яким він постає перед нами?
  • Знайдіть і зачитайте уривок , як поводиться Чандарава  в місті. Яким він тут постає перед нами?
  • За яких обставин Шакал перефарбувався?
  • Як герой скористувався із цієї ситуації?
  • Як Шакал себе виказав?
  • Як його було покарано?
  • Чи сподобався вам головний герой казки? Поясніть свою відповідь.

6. Компаративний аналіз.

Ознайомлення з казкою І.Франка « Фарбований Лис» .

Складання таблиці за сюжетом казок. Учні роблять висновок, чим схожі сюжети казок і чим вони розрізняються.

10 оповідання 1 – ої книги «Пачатантри»

Казка «Фарбований Лис» І.Франка

1. У лісі жив шакал Чандарава.

1.У лісі жив хитрий Лис Микита.

2.Від голоду він подався до лісу.

2.Похвалився ,що в білий день вкраде  на базарі курку.

3.Сутичка з собаками по дорозі до міста.

3. Лис у передмісті, сутичка з собаками.

4. Рятуючись. Вскочив у казан із синьою фарбою.

4. Рятуючись. Вскочив у казан із синьою фарбою.

5.Шакал у лісі – переполох; його хутро синє,  як у бога Шіви.

5.Лис у Лісі – переполох.

6.Шакал каже, що створений Брахманом і помазаний на царство.

6.Лис каже, що виліплений Святим Миколаєм із небесної глини і помазаний на царювання.

7. Шакала роздерли на дрібні шматки за ошуканство.

Микиту роздерли на дрібні шматки за ошуканство.

 

8.Знайомство з поняттям «мандрівний сюжет»

Учитель.

Мандрівні сюжети — це спільні, однакові історії, пригоди, які зустрічаються у фольклорі різних народів. Звірі в казках часто уособлювали людські типи й риси.

Так, Вовк — часто жорстокий і грубий, Ведмідь — вайлуватий, неповороткий, Заєць — боягузливий, Лис — хитрий, Змія — підступна, Осел — упертий

тощо.

-Які риси уособлюють Шакал, Лис?

-З якими подібними казками ви вже знайомі?

Мандрівні сюжети характерні для багатьох літератур, не лише індійської чи української. Про подібного персонажа читаємо  у Й. В. Гете, « Рейнеке – Лис»,

Ш. Перро «Кіт у чоботях».

9. Гра « Про якого персонажа йдеться мова?»

Учитель. Які з поданих прислів’їв та приказок можна можна використати для характеристики Чандарави, а які - для інших дійових осіб?

«Не давай сам на себе кия»,

«Знай , козо, своє стайло»,

«У чужий черевик ноги не сунь»,

 «У страха очі великі»,

«Лякана ворона і куща боїться»

«За дурною головою і ногам немає спокою» 

 

V. Закріплення знань, умінь та навичок

Прочитайте зашифрований вислів відомого російського казкаря П. Бажова

про значення казки (пропущені голосні звуки)

С т р к з к п т р б н . Н й б г т т г д р г г м н л г , к к р с н н н й з н д б т ь с п т м.

(Стара казка потрібна. У ній багато того дорогого минулого, яке корисне

нині й знадобиться потім.)

VI. Домашнє завдання

Прочитати казку, намалювати ілюстрацію, відповідати на питання с. 30.

 

VII. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія.

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

Учням пропонується закінчити речення:

«Найцікавішим на уроці для мене було те…».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок №2

Тема. Відображення любові до праці, кмітливості, сміливості в японській народній казці «Іссумбосі, або Хлопчик-Мізинчик»

 

Мета: ознайомити учнів з Японією, з японськими звичаями та традиціями, з японською народною казкою,  усвідомити красу та своєрідність японського фольклору, порівняти з українською народною казкою «Хлопчик-Мізинчик»; розвивати інтерес до читання казок, зв'язне мовлення учнів, творчу уяву, образне мислення, пам'ять, вміння порівнювати певні образи, риси характеру, висловлювати та обґрунтовувати власну думку; виховувати колективізм, почуття поваги до звичаїв та традицій інших національностей, любов до праці, повагу до батьків.

Обладнання: презентація  « Знайомство з Японєю», тексти української казки «Хлопчик-Мізинчик» та японської «Іссумбосі, або Хлопчик-Мізинчик»; таблиця «Різновиди казок», карточки для заповнення «Схожість української та японської казки».

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І.Оголошення теми і мети уроку.

Учитель. Дорогі діти, сьогодні на уроці ми познайомимся з японською народною казкою «Іссумбосі, або Хлопчик-Мізинчик».

Робота над епіграфом  :                              І гори, і каміння,  і кущі –

                                                                   усі мають свої власні казки.

                                                                                Закаріас Топеліус

Проблемне питання: Що спільного мають  японська та українська казка про Хлопчика – Мізинчика?                            

II. Мотивація навчальної діяльності школярів.

Створення асоціативного куща.

Учитель. Японія. Які образи, які слова спадають вам на думку, коли ви чуєте це слово?

(цунамі, Фудзіяма, Токіо, ікебана, сумо, сакура, дзюдо)

IІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Знайомство з країною Японія( презентація)

Учитель.  Як ви розумієте, сьогодні ми з вами помандруємо у далеку, дивовижну країну – Японію. А познайомлять нас з цією країною експерти по східних країнах. (презентація)

1 учень

1. Самі японці називають свою країну Hippon- країна вранішнього сонця. Ця назва складається з двох ієрогліфічних знаків, перший з яких означає «сонце», а другий «основа», звідси і назва країни – Країна сонця, що сходить. Яскраве сонце на білому фоні зображене і на прапорі Японії.

2. А велика, шістнадцятипелюсткова хризантема (національна квітка японців), зображена на державному гербі, - також символ сонця, яке сходить.

3. Японія розташована на сході Азії

Японія – це острівна країна. До її складу входить 4 тисячі островів. Найбільші Кюсю, Сікоку, Хонсю, Хоккайдо. Столиця Японії – Токіо – знаходиться на острові Хонсю.

2 учень

4. Японію називають країною XXI століття, бо вона за декілька десятиліть перетворилася на економічного гіганта: випускає автомобілі (10 марок), кораблі, роботи, верстати, електричну та електронну техніку, поїзди, які розвивають швидкість 250 грн/год.

5. Японці завжди привітні та усміхнені. У повсякденному житті невибагливі, скромні. Понад усе вони цінують навколишню красу. Країна у них дуже маленька, і японці дуже шанують її культуру та традиції, вклоняються красі. Ці талановиті люди створюють декоративні сади, розводять дивні сорти хризантем і ірисів, насолоджуються чайною церемонією, знають секрети вирощування карликових дерев, мають самобутій театр Но та Кабукі.

 

2. Учитель. Продовжуючи тему, хочу зазначити, що єдність із природою, яка властива японцям, стала основою і всього казкового фольклору. Особливою рисою японських казок є те, що вони досить тісно пов’язані з народними звичаями. В японській казці чудеса трапляються на кожному кроці. Можливо тому, що поезія та казка завжди визнавалися в Японії як засоби добра та справедливості. Той, хто творить і розуміє красу, не може бути злим – такий поетичний закон японської казки. Насправді, українські та японські казки дуже схожі між собою. Схожі теми, образи, навіть розподіл на види майже однаковий.

Українські казки                                   Японські казки

Чарівні                                                 Про тварин

Про тварин                                           Страшні

Соціально – побутові                             Соціально-побутові

                                                            Казка-жарт

 Чарівні

 Учитель. На сьогоднішньому уроці ми познайомимося з японською казкою «Іссумбосі, або Хлопчик-Мізичик». У тексті вам зустрінуться незнайомі слова, давайте з’ясуємо їх значення.

3. Словникова робота

Хасі – паличка для їжі, які традиційно використовують у Китаї, Японії та інших країнах Східної Азії.

Гета – традиційне японське взуття, виготовлене з дерева.

Кімоно – японський національний верхній одяг у вигляді халата з широкими рукавами й полами, які загортаються зліва направо.

Діти читають слова, записані на дошці. Учитель пояснює лексичне значення  записаних слів, діти записують їх у зошит.

4.Читання казки вчителем.

5. Бесіда за прочитаним. ( учні відповідають на питання, свої думки підтверджують словами з тексту)

 

- Чи сподобалась вам казка?

- То ж до якого виду ви б віднесли цю казку? Обгрунтуйте відповідь.

- Знайдіть типові складові побудови (зачин, основну частину, кінцівку)

- Хто головний герой казки?

- Як він відноситься до своїх батьків?

- Як він відноситься до праці?

- Чому він покинув рідну домівку?

- Які риси характеру Іссумбосі сподобалися вельможі?

- Яким показав себе Іссумбосі під час зустрічі з двома оні (чудовиськами)?

- Яке диво сталося з хлопчиком?

- Чи отримав Іссумбосі нагороду? Яку?

*Фізкультхвилинка.

Вийшов клоун на арену,

Поклонився всім зі сцени,

Вправо, вліво, і до ніг,

Поклонився всім, як міг.

Слово вчителя. А зараз ми продовжимо фізкультхвилинку, але вона буде пов’язана з темою нашого уроку. Я називатиму українські та японські слова, а ви будете кланятися на японський кшталт (якщо слово японське), або присідати (якщо слово українське).

Дзюдо, шаровари

Харакірі, калина

Кімоно, бричка

Сакура, гопак

Хризантема, мальва

Самурай, галушка.

6. «Найуважніший читач» Робота в парах. Заповнення карток (робота з текстом)

Вставити пропущені слова.

Батько й мати назвали сина Іссумбосі, тобто …, і берегли його як зіницю ока.

Хлопчик зробив собі меч із …, що дала мати, і вранці всі троє подалися на берег

річки.

- До побачення! – гукнув Іссумбосі і поплив униз за водою у … …, веслуючи ….

Для їжі ….

- Мене звати Іссумбосі. Я хотів би стати вашим ….

Іссумбосі був … і …, тому в домі його всі любили.

Коли Іссумбосі опам’ятався, то побачив перед собою на землі … - скарб чудовиськ.

7. Компаративний аналіз

Учитель.  Вашим домашнім завданням було прочитати українську народну казку «Хлопчик- Мізинчик». Давайте нагадаємо її сюжет, а потім порівняємо дві казки, знайдемо спільне і заповнимо таблицю.

*Учень розповідає казку. (завдання задане заздалегідь)

* Завдання виписати з обох казок слова, які вказують на національний колорит. (Робота по варіантах)

Запис в зошиті Національний колорит – це сукупність особливостей, своєрідність, характерна особливість чого-небудь.

Відповідь: поплив у чайній чашці, палички для їжі хасі, дерев’яне взуття, кімоно, оні (японська казка), шкапа, бричка, панська господа, тік, дукачі, ціп (українська казка).

Заповнення таблиці. (Робота в парах)

Критерії

Японська казка

 

Українська казка

 

Автор

 

Народ

 

Народ

 

Імя головного героя

 

Іссумбосі, або Хлопчик-Мізинчик

Хлопчик-Мізинчик

 

Ставлення  до батьків

 

Повага. Забезпечив стареньким батькам хороше життя.

 

Повага. Дав батькам достойне життя в старості.

 

Відношення до праці

Любить працювати, допомагати іншим

 

Допомагає батькам в полі

 

Риси характеру

 

Кмітливість, сміливість, жвавість, відданість, бажання допомогти слабшому

 

Кмітливість, сміливість, жвавість, відданість, бажання допомогти слабшому

 

Чарівні речі

 

Молоток

 

Торбинка

 

Винагорода

 

Став великим, одружився на доньці вельможі

 

Став багатим, забезпеченим.

 

Різновид казки

 

Чарівна

 

Чарівна

 

Учитель. Отож, ми бачимо, що японська та українська казка дуже схожі між собою, мають багато спільного. Всі народи єдині в тому, що є істиною та неправдою, справедливістю та обманом. Добро та благородство, працьовитість та кмітливість завжди перемагають, а зло, жадібність та жорстокість – завжди покаране.

VІ. Завдання на закріплення.

Поєднати означення з особами, яких вони характеризують.

                                                    величезний

Іссумбосі                                      добрий

Оні                                               роботящий

                                                    страшний

                                                     маленький

                                                     кмітливий

                                                     чудовисько з бичачими рогами і        

                                                     тигрячими іклами

 

V. Підведення підсумків уроку. Рефлексія

Розв’язування проблемного питання

Інтерактивна вправа «Закінчи речення»

 Японська та українська казка про Хлопчика – Мізинчика схожі  тим …                          

VI. Домашнє завдання.

 Намалювати ілюстрації до казки,  скласти план.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок №3

Тема. Китайська народна казка «Пензлик Маляна». Поетизація мистецтва й уславлення образу митця в казці. 

 

Мета: познайомити учнів із особливостями китайських казок; розвивати навички переказу твору, вміння визначати сюжетні елементи казки; навчати учнів розкривати головну ідею твору; виховувати повагу й інтерес самобутньої культури Китаю, почуття дружби й краси, спостережливість, вдумливість.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання: збірка казок,  краєвиди Китаю, зразки китайського

живопису, відеопрезентації

Наочні засоби навчання: презентація, мультфільм, текст казки.

Хід уроку

І. Організаційний  момент.

 

ІІ.  Мотивація навчальної діяльності: оголошення теми, мети, завдань  уроку

1.Ознайомлення з проблемним питанням.

Учитель Дорогі діти! Тема нашого уроку : «Китайська народна казка «Пензлик Маляна». Запишіть, будь – ласка, число, класна робота і перепишіть тему уроку : «Китайська народна казка «Пензлик Маляна».

На уроці  вам доведеться добре попрацювати: читати, переказувати, відповідати на питання, аналізувати вчинки героїв, втілюватися в їх образи. А головне, ми повинні в кінці уроку дати відповідь ось на таке проблемне питання:

-Яку роль відіграє мистецтво в житті людини?

   2.      Ознайомлення з епіграфом.

Епіграфом до нашого уроку стануть слова відомої  народної   художниці Катерини Білокур: «Талант здобувається великою любов’ю» (на дошці)             

   3. Подорож до Китаю (виступ експертів по східним країнах, фотопрезентація).

Учитель. Ось у мене в руці пензлик, саме той чарівний пензлик Маляна. Я зараз намалюю цим пензликом чудову картину, погляньте.( на слайді зображення Китаю).  Ви вже зрозуміли, що ми перенеслися до Китаю, далеку Піднебесну країну.  Для того, щоб ви краще зрозуміли зміст казки, я пропонує вам прослухати коротеньку інформацію про цю  цікаву країну. Надаємо слова нашим експертам по східним країнах.

Повідомлення групи дослідників «Відомості про географію Китаю»

з використанням фотопрезентації.

1.      Китай – одна з найстародавніших  держав на земній кулі.

2.      Він вважається народною республікою.

3.      Грошова одиниця цієї країни – юянь.

4.      Площа Китаю дев’ять цілих шість десятих квадратних кілометрів, населення – близько дев’ятисот сімдесяти одного мільйона чоловік.

5.      Столиця Китаю – Пекін.

6.      Тут розташовані найвищі у світі гірські системи – Гімалаї, Джомолунгма, Сино – Тибетські гори.

7.      Найбільша річка – Хуанхе.

8.      Китайці вирощують рис, чай, кавове дерево, кокосові пальми, банани, бавовник, розводять домашніх тварин, ловлять рибу.

 

Повідомлення учня «Матеріальна і духовна культура Давнього Китаю» з використанням презентації.

1.      Китайський народ у давні часи збагатив світову культуру і науку багатьма видатними відкриттями.

2.      Китай – батьківщина компаса,  за допомогою якого ми можемо орієнтуватись на місцевості.

3.      Вони першими зробили папір,  випустили друковану газету.

4.      Китай – батьківщина пороху ,  яким ми повинні бути дуже обережні, коли маємо справу з піротехнічними виробами.

5.      Ця країна є  батьківщиною шовку. Існував навіть Великий Шовковий шлях, яким цю чудову тканину вивозили до інших країн.

6.       Китай – батьківщина чаю. Зараз це найпопулярніший напій у світі.

7.      Високого рівня досягла астрономія, математика, медицина, техніка.

8.      Однією з найвидатніших споруд цієї крани є  Велика китайська стіна .

9.      Релігія в Китаї – переважно буддизм.

10.  Дякуємо за увагу.

ІІІ.  Сприйняття  і засвоєння учнями нового матеріалу

Учитель.       Дякую моїм  помічникам.  І починаємо працювати над змістом народної казки, яка була написана в такій чудовій країні Китай і яку ви прочитали вдома.

 Читаючи казку ви зустрілися з незнайомими словами. Давайте запишемо їх в зошит і з’ясуємо їх лексичне значення.                          

1. Словникова робота.

·         Реманент – інструменти для роботи на земельній ділянці

·         Мотика – інструмент для обробки землі в сільському господарстві

·         Панно – картина

·         Поміщик – багач, пан

·         Імператор – цар,король

 

2.   Бесіда за змістом, робота з текстом.

-    Хто є головним героєм казки?

-    В якій родині народився Малян?

-    У чому проявилося велике бажання хлопчика малювати? Зачитати.

-   Як ви розумієте вислів Маляна: «Хіба коли бідний, то  й малювати не дозволяється?»

-    Звідки у Маляна взявся пензлик? Зачитати

-    Яку властивість мали картини Маляна?

-    Яку настанову дав Маляну дідусь?

-    А що ви дізналися про поміщика?

-    Як Маляну вдалося втікти від поміщика?

3. Гра – змагання «Найуважніший читач» в парах

Учитель. Дійсно, те, що малював Малян, мало властивість матеріалізуватися, іншим словом «оживати».

Давайте згадаємо, що або кого малював Малян. На парті у вас лежить аркуш паперу. Це завдання ви будете виконувати в парі.  За 1 хвилину ви повинні згадати і записати якнайбільше предметів, які малював хлопчик. Перемагає та пара, яка запише більш за всіх слів.

До дошки виходять два учні і по черзі називають живі і неживі предмети, які малював Малян.  Перемагає той, хто називає більшу кількість предметів.

Птах, реманент, плуг, мотика, вогонь, коржики, бамбукова дробина, кінь. огорожа, лук, стріли, картини, журавель, жаба, курка, море, корабель, вітер.

Учитель. Діти! Дуже часто народні казки стають нашими улюбленими мультфільмами або художніми фільмами. Так сталося, що за сюжетом китайської народної казки «Пензлик Маляна» був створений російською мовою мультфільм «Волшебная кисточка». Давайте подивимося уривок з мультфільму.

 

4. Конкурс «Найуважніший глядач» Переглядання мультфільму (3хвилини від початку)

Дати відповідь на питання:

·         Чим відрізняється сюжет народної казки від сюжету мультфільму?

·         Дивлячись на що,  ми можемо довести, що ця казка належить китайському народові?

Відповіді учнів:

·         У казці хлопчик, отримавши пензлика,малює птаха, а в мультфільмі рибу.

·         Одяг людей, їх обличчя, зачіска, також їх будівля, природа, музика, навіть бамбукова дробина свідчили про те, що казка належить китайському народові.

Отже, найуважнішим глядачем можна вважати    …..

5.      Зустріч з казковим героєм

·        Чому  Малян малював лише для бідних людей?

·         Чому  малював пташок,рибок?

·         Якщо б він не мав пензлика, чи  допомагав би він  бідним людям?

·         Коли тМалян  відмовив імператору, він  не боявся, що імператор його

          знищить?

·         Чому Малян  намалював великі хвилі і сильний вітер?

 

6.      Інтерактивна гра «Сонечко». Складання характеристики головного героя казки

Учитель. Познайомившись з головним героєм, навіть поспілкувавшись з ним, давайте визначимо основні риси характеру Маляна.

На дошці на аркушах прикріплені такі слова, як добрий, ледачий, сміливий, жорстокий, талановитий, боязливий, кмітливий, розуміє мистецтво, злий, творить прекрасне.

Діти по черзі виходять до дошки і до аркуша з надписом Малян прикріплюють рису характеру героя, пояснюючи свій вибір.

Залишаються такі слова : ледачий, злий, жорстокий, боязливий.

Учитель. Діти! Кого з героїв казки можна наділити такими рисами характеру? ( Поміщика та імператора)

7.      Мандрівний сюжет

Учитель. Слід зазначити, що у світовій літературі існує багато казок зі схожими сюжетами. Ці сюжети називають мандрівними.  Вони ніби мандрують від одної країни до іншої. Зараз ви побачите уривок з мультфільму «Золотая антилопа», який поставлений за індійською народною казкою.

Завдання: довести чим схожий сюжет цієї казки з казкою «Пензлик Маляна»

Які ще казки з подібним сюжетом ви знаєте?(  Казки О.Пушкіна «Про золоту рибку», « Про Попа та його робітника Балду»)

ІV.    Підсумкова бесіда. Рефлексія «Мікрофон»

 

Учитель. Діти! Якщо б у вас був чарівний пензлик Маляна, то що б ви намалювали для своїх рідних, друзів, взагалі для всіх людей на Землі? Відкрийте зошити і запишіть свою відповідь одним чи двома речення.

 -Що б ви ніколи не малювали?

V. Розв’язування проблемного питання

Учитель. Ось бачите діти! Усі ваші відповіді свідчать про те, що ви любите своїх рідних, друзів, а головне, намагаєтеся їм допомогти Свій уявний малюнок ви створювали серцем. Любов керує вашими почуттями, думками, спонукає вас до добрих вчинків.

Так і китайський хлопчик Малян створював свої малюнки  любов’ю до людей, яка надавала йому сили, натхнення.

Ось і підійшли ми до розв’язання проблемного питання: Яку роль відіграє мистецтво в житті людини?

Відповіді учнів

  • Воно робить людину доброю, щирою, співчутливою, вчить бачити тільки прекрасне.
  • Воно вчить жити і творити заради добрих людей.

Учитель. Я бажаю вам стати  успішними,  по – справжньому щасливими людьми і ніколи не забувати,що талант  здобувається великою любов’ю!

VI. Оцінювання учнів.

VII. Домашнє завдання. Скласти план і записати в зошиті. Тим учням, які бажають отримати додаткову гарну  оцінку,  намалювати те, про що  сьогодні розказували.

 

 

 

Категорія: Конспекти уроків | Додав: Lifli
Переглядів: 2814 | Завантажень: 64 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar